Zdravé město Litoměřice

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Energetický management Konference EM a workshop Paktu starostů a primátorů (23.-24.10.2012) - výstupy

Konference energetického managementu

Ve dnech 23. – 24. října 2012 se v prostorách Gotického hradu Litoměřice uskutečnila Konference energetického managementu a workshop Paktu starostů a primátorů určený zástupcům měst, obcí, regionů a jejich partnerům, kteří mají zájem o dlouhodobé prosazování úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů na municipální úrovni a odborníkům z praxe.

První den konference byl cílen na technické pracovníky měst a obcí (energetiky, projektové manažery), druhý den konference byl určen pro technické pracovníky, specialisty na financování a především vedení města.

Konference si kladla za cíl:

  • přiblížit praktické a ověřené příklady v oblasti úspor energie a využití obnovitelných zdrojů na komunální úrovni;
  • informovat o konkrétních přínosech iniciativy Paktu starostů a primátorů;diskutovat možné finanční zdroje na podporu přípravy větších projektů úspor energie;
  • vytvořit společný prostor pro spolupráci v oblasti úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů mezi účastníky.

Konferenci pořádalo město Litoměřice ve spolupráci s evropským sdružením měst a obcí zaměřených na udržitelnou energetiku organizací Energy Cities v rámci evropské iniciativy ManagEnergy a pod záštitou Evropské komise.

Ke stažení

Prezentace  1. dEN (23.10.):

Prezentace 2. dEn (24.10.):

Akce je realizována s finanční podporou Ministerstva životního prostředí v rámci projektu "MARUEL - Místní Agenda 21 a rozvoj udržitelné energetiky v Litoměřicích" a evropské iniciativy ManagEnergy.

 

Fotogalerie