Zdravé město Litoměřice

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Akce 2014 Cena MVČR 2013

Cena za kvalitu veřejné správy míří do Litoměřic

Zástupci města Litoměřice převzali stříbrnou cenu za kvalitu ve veřejné správě za realizaci místní Agendy 21 jako jedné z efektivních metod kvality ve veřejné správě. Ocenění se jim dostalo 18. února v Hradci Králové, během 10. Národní konference kvality ve veřejné správě. Ceny Ministerstva vnitra byly udíleny v rámci slavnostního večera v Kongresovém centru. Za Litoměřice ji převzali tajemník městského úřadu Karel Chovanec a politik Zdravého města Litoměřice Petr Hermann.

Pořadatelem konference bylo Ministerstvo vnitra ČR společně s Královehradeckým krajem a Radou kvality ČR s podporou města Hradce Králové. Program konference byl zaměřen na výměnu zkušeností z oblasti zvyšování výkonnosti a kvality organizací veřejné správy, na vzdělávání úředníků a inovace ve veřejné správě.

Místní Agenda 21 je mezinárodní program zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni (města, obce, regiony). V ČR podle místní Agendy postupují např. radnice Zdravých měst. Cílem je vytváření procesů, které příznivě ovlivní kvalitu života nejen současných obyvatel měst, ale také život generací jejich dětí, to vše ve spolupráci s veřejností. Udržitelný rozvoj je jedním z cílů EU a OSN. 

tisková zpráva NSZM (.pdf)

reportáž 

 

Fotogalerie