Zdravé město Litoměřice

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Akce 2016 Jarní škola NSZM 16. -. 18. 3. 2016

Jarní škola Národní sítě Zdravých měst v Litoměřicích 16. - 18. 3. 2016

Zhruba 130 zástupců měst a obcí zapojených do Národní sítě Zdravých měst ČR se ve dnech 16. -. 18. března účastnilo v Hradu Litoměřice Jarní školy. Mezi témata workshopu patřily finanční zdroje pro města, kvalita úřadů, udržitelný rozvoj a jeho indikátory, spravedlivé rozhodování o stavbách, plánovací akce ve školách apod.

Účastníky uvítali litoměřický starosta Ladislav Chlupáč a zastupitel Petr Hermann, současně i předseda NSZM, který převzal ocenění „Dobrá praxe“ za pořádání školních fór.

Druhý den Jarní školy byli účastníci rozděleni do tří tréninkových a diskusních skupin. Koordinátoři „začátečníci“ absolvovali praktický nácvik zaměřený na zapojování veřejnosti, na to, jak MA21 efektivně komunikovat, jaké způsoby nejlépe využít a čeho se vyvarovat. Pokročilí se zabývali audity udržitelného rozvoje, jejich přínosy i náročností zpracování. Zástupkyně Ministerstva práce a sociálních věcí prezentovaly aktuální finanční možnosti pro města obce určené na projekty pro kvalitu veřejné správy. Dalšími tématy bylo participativní rozpočtování, sociologické průzkumy a ankety.

Závěrečný den Školy je pak vždy věnován nácviku práce na počítačích se systémem DataPlán NSZM a interním profesním prostředím pro koordinátory MA21.

(zdroj: TZ NSZM)

fotogalerie
reportáž

 

 

Fotogalerie