Zdravé město Litoměřice

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Akce 2017 Vaření škol 22. 2. 2017

Soutěž škol ve vaření 22. 2. 2017

V prostorech Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb proběhla soutěž litoměřických základních škol ve vaření.

Samotné soutěži předcházely výukové programy na školách, kde se účastníci dozvěděli více o přírodní stravě a správné skladbě jídla. Lektorkou těchto kurzů byla programátorka přirozené stravy, kuchařka a regionální koordinátorka Skutečně zdravé školy, Radka Hazuchová.

Závěrečnou a hlavní částí celého kurzu byla příprava pokrmů, jejichž hlavním tématem byly bezlepkové potraviny.

Soutěže se zúčastnily 4 litoměřické základní školy: ZŠ Havlíčkova, ZŠ U Stadionu, ZŠ Boženy Němcové a ZŠ Na Valech. Každý tým se skládal z žáků prvního a druhého stupně.  První stupeň pro porotu připravoval zdravou svačinku, druhý stupeň hlavní chod.

Do poroty přijali pozvání pan starosta, Ladislav Chlupáč, zástupkyně SŠPHS, paní Linajová, šéfkuchař vegetariánské restaurace Kafe doma a lektorka zdravé stravy, Radka Hazuchová. Porota neměla jednoduchý úkol. Hodnotila se jak chuť jednotlivých pokrmů, tak jejich vzhled, ale také prostřený stůl a prezentace samotných žáků.

Největší počet bodů získala ZŠ Halíčkova, která první místo obhájila již potřetí. Na druhém místě se umístila ZŠ Boženy Němcové a na třetím místě ZŠ U Stadionu. 

Zpestřením dne byla kulinářská show spoluorganizátorky soutěže Radky Hazuchové, která všem přítomným připravila zdravý nápoj tzv. zelené smootie, polentovou pizzu a salát z červené řepy.

fotogalerie
reportáž

 

Fotogalerie