Zdravé město Litoměřice

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Akce 2015

Akce 2015

 

REGENERACE PANELOVÉHO SÍDLIŠTĚ POKRATICE - II. ETAPA (2016)

Do 4. 12. 2015 byly pomocí dotazníku a veřejného projednání v místě zjišťovány priority zejména obyvatel sídliště Pokratice. Vzešlé náměty byly zapracovány do projektu regenerace panelového sídliště.

Děkujeme za spolupráci.

 

 

 

 

 

dotazník
reportáž z prohlídky

zápis z prohlídky sídliště (.pdf)

 

Klimatická snídaně 8. 12. 2015

Klimatická snídaně proběhla na Základní škole Litoměřice, U Stadionu. 

reportáž

 

Litoměřice získaly nejvyšší ocenění kvality veřejné správy 1. 12. 2015

Město Litoměřice dosáhlo velkého úspěchu. Po Chrudimi se stalo teprve druhým městem v České republice, které bylo zařazeno do nejvyšší Kategorie A Místní agendy 21, jež je výrazem vysoké kvality veřejné správy. Ocenění z rukou předsedkyně pracovní skupiny Místní agendy 21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj Marie Petrové, podepsané ministrem životního prostředí Richardem Brabcem, převzali včera odpoledne zástupci města v čele se starostou Ladislavem Chlupáčem v Kaiserštejnském paláci v Praze.

Slavnostní akt se odehrál na závěr prvního dne dvoudenní celostátní konference Národní sítě Zdravých měst ČR, jež zároveň připomněla i 70 let od založení Organizace spojených národů. Zaměřena byla na sdílení osvědčených postupů v obcích, městech a regionech a na témata související s kvalitou úřadů, udržitelným rozvojem, zapojováním veřejnosti, plánováním a řízením či s mezinárodní spoluprací.

V průběhu prvního dne byli zástupci litoměřické radnice vyzváni k tomu, aby prezentovali před představiteli řady obcí, měst a regionů své zkušenosti se strategickým plánováním, jehož součástí je zásobník projektů, dále úspěchy dosažené v oblasti energetiky a projekty realizované v rámci globální odpovědnosti. Tedy témata, která jsou v souvislosti s Litoměřicemi vysoce ceněna a významně přispěla k zařazení do nejvyšší kategorie Místní agendy 21.

(Eva Břeňová)

reportáž

 

 

Kurz vaření 4. 11. 2015

 V prostorech Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb proběhl kurz vaření přírodní stravy. Účastníci se od lektorky a kuchařky nutriční terapie Radky Hazuchové dozvěděli více o zdravé (přírodní) stravě a správné skladbě jídla. Druhou částí kurzu byla příprava pokrmů jejichž hlavním tématem byly luštěniny.

 

fotogalerie

 


Strana 1 z 11

Fotogalerie