Zdravé město Litoměřice

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Akce 2015

Akce 2015

Certifikace nekuřáckých provozoven v Litoměřicích pokračuje

Litoměřická radnice nečeká na příští rok, kdy má vstoupit v platnost vládou schválený úplný zákaz kouření v restauracích, a pokračuje ve své letité podpoře nově vznikajících provozoven prosazujících myšlenky Zdravého města Litoměřice. Minulý týden převzali od zástupců města další majitelé certifikáty nekuřáckých provozoven podepsaných starostou. „Pro nás už vzhledem k typu jídel, které nabízíme, je samozřejmé, že jsme provozovnou ryze nekuřáckou,“ ujistila Pavla Soukupová, provozovatelka vegetariánské La Karotky ve Velké Dominikánské ulici. Vzhledem k tomu, že zákaz kouření platí nejen pro vnitřní prostory, ale i pro novou venkovní zahrádku, získala La Karotka certifikát se třemi hvězdami, stejně jako bistro Pekařka v Pekařské ulici nebo Mléčný bar v ulici 5. května. Ty ačkoliv zahrádky nemají, jsou plně nekuřácké. V Litoměřicích je tak v tuto chvíli certifikováno třemi hvězdami jedenáct plně nekuřáckých provozoven.

Nový provozovatel Gurmánie pak tento týden převzal certifikát se dvěma hvězdami pro provoz, kde je kouření dovoleno pouze na venkovní předzahrádce. Připojil se tak k deseti kolegům. Vyhrazenou nekuřáckou místnost v Litoměřicích má pět restaurací a vináren, tudíž vlastní certifikát s jednou hvězdičkou.

Litoměřická radnice motivuje podnikatele, aby provozovali nekuřácké podniky, již několik let. K její iniciativě se dosud přihlásilo 27 podniků.

 

 

Bez přilby už nevyjedu

V průběhu letních prázdnin probíhá v Litoměřicích preventivně informační kampaň "Bez přilby už nevyjedu", kdy strážníci městské a státní policie dbají na bezpečnost cyklistů.

Strážníci se zaměřují na bezpečnou jízdu, vybavení kol a prověřují znalosti zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Vzorní cyklisté jsou odměněni drobnými cyklopotřebami.

 

Do života bez karambolu 16. 6. 2015

Preventivně bezpečnostní akce pro žáky 9. tříd základních škol. Akce se konala v rámci kampaně Národní dny bez úrazů.

fotogalerie

 

 

DUN DUN - africký férový festival 12. 6. 2015

V pátek 12. 6. se v Parku V. Havla konal prosluněný festival inspirovaný Afrikou "DUN DUN", kde si návštěvníci užili spoustu zábavy v připravených dílničkách (mastkové tvoření, výroba afrického míče,korálkování, malování na tvář, africká zvířátka, vědomostní soutěže, postavme si dům a Afrika - hádanka na každém kroku).

Na hlavní scéně zatančil Abdul Traorae, zabubnovala skupina Soleil d´Afrigue, na módní přehlídce byly předvedeny modely z Tanzánie, s Petrem Šušorem se skupinově bubnovalo a festival zakončila Renata Rokůsková svou přednáškou.

Dále bylo možné shlédnout výstavu: Afrika objektivem (Tomáš Kravka) nebo Děti dětem (ShineBean).

Děkujeme všem, kteří darovali kolo pro Afriku, vybralo se 23 kol.

 

Plakát (.jpg)
Veřejná sbírka "Podporujeme Keňu" - informace o podpoře základní školy Ndere (.pdf)

fotogalerie
videoreportáž

 

Rámy pro Hospic sv. Štěpána

Projekt navazuje na loňský úspěšný projekt Židle pro Hospic sv. Štěpána, do kterého autoři - děti, žáci, studenti, dobrovolníci z Litoměřic, regionu i vzdálenějších míst darovali celkem 82 židlí.

Letos Hospic sv. Štěpána navazujeme na tento úspěšný projekt s obrazovými rámy. 

reportáž

 


Strana 7 z 11

Fotogalerie