Zdravé město Litoměřice

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Akce 2015

Akce 2015

Den Země pro MŠ 22. 4. 2015

Pro předškolní děti všech mateřských školek ve městě, byly připraveny úkoly na dvanácti stanovištích. Letošní oslava Dne Země se nesla ve znamení dvanácti měsíců v roce.

Děti tak mohly v lednu navštívit lesní zvěř u krmelce a dozvěděly se, co do něj patří a co ne. V únoru se postaraly o probuzeného ježka, v březnu přiřazovaly mláďata k rodičům, v dubnu si z ovčí vlny vytvořily velikonoční vajíčko, v květnu pomáhaly zahradníkovi poznat a zasadit rostlinku a takto pokračovaly až do prosince.

 

Akce se konala v rámci kampaně Den Země.

reportáž

 

 

Ukliďme Litoměřice 18. 4. 2015

Také letos se občané Litoměřic připojili k celorepublikové akci „Ukliďme Česko". Úklid se konal v sobotu 18. dubna od 9 hodin ve dvou lokalitách, vybraných komisí životního prostředí města. Uklízela se ulice Kamýcká od budovy Cargonetu směrem na Bídnici a také ulice Michalovická, respektive prostor za hřbitovem a k Cihelně. Třetí skupinku tvořili dobrovolníci z Farní charity Litoměřice, kteří si sami našli znečištěný prostor, a to okolí Penny Marketu a dolního nádraží.

Akce Ukliďme Česko - Ukliďme Litoměřice se zúčastnilo 115 dobrovolníků - turistický oddíl mládeže Litomíci, dobrovolníci Diecézní charity, klienti Domova U Trati, Naděje, azylového domu Farní charity (M. Pomocné), děti z Dětského domova a další aktivní občané, kterým není jejich okolní prostředí lhostejné.

Před jedenáctou hodinou byly již kontejnery zcela naplněny a mezi odpadky se našlo i pár kuriozit, např. lyže, televize, rádio, asi 40 pneumatik, rychlovarná konvice, zahradní nábytek, boty, atd. Po samotném úklidu následovala tombola.

Nasbírali jsme 3 plné kontejnery odpadu!

Na závěr akce byla pro děti a zúčastněné připravena ukázka výcviku psů celní správy, kteří jsou speciálně trénováni na hledání drog.

reportáž

Tisková zpráva Ukliďme Česko (.pdf)

 

 

Beseda proti kouření pro studenty 16. 4. 2015 

reportáž

 

Beseda o fairtrade na SŠ a MŠ, o. p. s. Litoměřice

19. 3. navštívila obor Grafický design SŠ a MŠ, o. p. s. Litoměřice Veronika Bačová z Ekumenické akademie Praha, která studenty seznámila s rozdíly mezi obvyklým způsobem obchodu a spravedlivým obchodem Fairtrade. O Zdravém a Fairtradovém městě mládež seznámila koordinátorka Fairtradového města Hana Tobiášová.

Studenti na základě získaných poznatků vytvoří grafický návrh vitríny Zdravého a Fairtradového města Litoměřice.

 

Umístění Rákosníčkova hřiště - výsledky ankety

Výsledky hlasování litoměřických občanů k anketě o umístění Rákosníčkova hřiště. 

Výsledky hlasování
UMÍSTĚNÍ počet hlasů
v ulici Seifertova 229
v ulici Kosmonautů 181
na Cihelně 281
CELKEM 691

  

 

 

 

 

Rákosníčkovo hřiště bude dle výsledků postaveno na Cihelně.

Slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště, pokud vše půjde podle harmonogramu, proběhne v neděli 31. 5. s celodenním programem.

 


Strana 10 z 11

Fotogalerie