Zdravé město Litoměřice

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Akce 2015

Akce 2015

Školní fórum - ZŠ Litoměřice, U Stadionu

I děti ze základních škol se zajímají o život nejen své školy, ale i města, v němž žijí. Školním fórem žáky provázel Petr Panaš ze střediska ekologické výchovy SEVER a Petr Hermann, předseda asociace Národní sítě Zdravých měst.

Žáci diskutovali na téma: co se nám líbí v naší škole, co bychom na ní chtěli změnit a co bychom chtěli změnit v našem městě. Na velký papír zapisovali své postřehy, nápady, náměty a návrhy, které pak prezentovali ostatním.  Členové všech skupin poté vybírali nejdůležitější témata. Tuto část diskuse shrnul a uzavřel pan ředitel Mgr. Milan Sluka.

Druhá část byla zaměřena na problematiku města, jak to vidí děti.

 

Roadshow proti rakovině

12. 3. 2015 se v protorách hypermarketu Albert (Želetická ul., Litoměřice) konala informační roadshow, které se účastnili odborníci z řad lékařů, kteří přítomným blíže představili screeningové programy a jejich význam pro včasné odhalení rakoviny.

Návštěvníci měli možnost s nimi konzultovat své individuální dotazy či zaslat svým blízkým osobní fotografii se vzkazem.

Z výsledků Analýzy zdravotního stavu obyvatel Litoměřic z roku 2014, kterou vypracovala Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje vyplývá, že mezi největší zdravotní problémy na Litoměřicku se řadí narůstající počet alergiků, diabetiků, nádorů plic, prsu a prostaty a také zvyšující se počet seniorů. Proto jsme přivítali možnost uskutečnit tuto preventivní akci připravenou Ministerstvem zdravotnictví ve spolupráci s Městskou nemocnicí Litoměřice.  

Analýza zdravotního stavu obyvatel Litoměřic 2014 (.pdf)
videoreportáž z akce
pozvánka - videoreportáž
fotogalerie

 

Školní fórum - ZŠ Litoměřice, Na Valech

27. 2. 2015 se uskutečnilo první “Mladé fórum školy“ v rámci Národní sítě Zdravých měst ČR. Šlo o pilotní projekt, který byl svěřen Zdravému městu Litoměřice. Akce proběhla na Základní škole Litoměřice, Na Valech.

 

Zdravé zoubky

Na mateřských školách v Litoměřicích probíhá projekt Zdravé zoubky, který vede lektorka Lucie Petrovičová. 

reportáž

 

Výsledky ankety "Kde městu chybí koše? Dejte tip"

Anketa probíhala od listopadu do prosince roku 2014, do ankety se zapojilo 11 osob a komise Zdravého města. Celkem bylo navrženo 24 míst pro umístění odpadkových košů na území města.

Podrobné výsledky byly předány na Odbor územního rozvoje MěÚ Litoměřice.

 


Strana 11 z 11

Fotogalerie