Zdravé město Litoměřice

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Akce 2016

Akce 2016

S jídlem si (ne)hrajeme 30. 11. 2016

Kurz byl určen pro učitele ZŠ, MŠ a zaměstnance školních stravovacích zařízení.

Na kurzu se účastníci seznámili: se zdravým talířem a se základními potravinami, které patří na náš každodenní talíř. Naučili se číst etikety na potravinách a klíčit luštěniny a semínka.

Společně si připravili tyto zdravé dobroty:
1. Nápoj - green smoothie ( zelený koktejl ) a Lassi ( jogurtový nápoj )
2. Pomazánky nejen na chleba - dýňová a z červené řepy
3. Salát - z červené řepy a z naklíčené čočky s kys. zelím
4. Polévka - Cizrnová
5. Hlavní jídlo - dýňový quiche a jáhlové plněné knedlíky s tempehem
6. Vánoční cukroví - jáhlové kuličky a jáhlová roláda

reportáž

 

Přijmout stárnutí 31. 10. 2016

Přijmout realitu lidského stárnutí a nacházet v něm radost. Smysluplný život ve stáří, zvádání nových výzev. Přednáška A. Huňáta. 

Akce se konala v rámci kampaně Dny zdraví.

 

Ve zdravém těle zdravý duch II 26. 10. 2016

Ve zdravém těle zdravý duch , účastníci rozhýbali své tělo a zavzpomínali na mládí. Nejen senioři měli možnost vyzkoušet si rehabilitačního cvičení, alpining, masáže, různé hry apod.

Akce se konala v rámci kampaně Dny zdraví. 

 

Školní svačiny co v koši nekončí 25. 10. 2016

Přednáška spojená s ochutnávkou s výživovou poradkyní Radkou Hazuchovou na téma zdravé školní svačinky, vlivu stravy na školní výsledky, svačiny, co si mohou připravit děti samy.

Akce se konala v rámci kampaně Dny zdraví.

 

Obhajoba kategorie "A" místní Agendy 21 města Litoměřice 24. 10. 2016

Vedoucí pracovníci Městského úřadu v Litoměřicích společně s vedením města  před představiteli Národní sítě Zdravých měst, zástupci ministerstev a členů hodnotitelských komisí v pondělí 24. 10. v Hradu Litoměřice prokazovali, zda bylo město Litoměřice oprávněně na konci loňského roku zařazeno do nejvyšší kategorie A Místní agendy 21 (MA21), jež je výrazem vysoké kvality veřejné správy. Respektive zda průběžně plní doporučení a podmínky, které mu při zařazení do nejvyšší kategorie kvality byly uděleny.

Loni město prošlo náročným, několik měsíců trvajícím auditem. Týkal se deseti oblastí udržitelného rozvoje, jako je například územní rozvoj, doprava, školství a kultura, sociální oblast apod. Osm oblastí získalo od oponentního týmu hodnocení „splňuje bez podmínek“, oblast globální odpovědnosti byla dokonce označena za „excelentní“. Pouze témata Místní ekonomika a podnikání a Životní prostředí získala „splňuje s podmínkami“. Audit obdobného rozsahu se bude opakovat až v roce 2018. Nyní však přijel do Litoměřic tým hodnotitelů zjistit, zda jsou doporučení průběžně realizována a zda úřad pracuje systematicky, a to s využitím analýz, strategických plánů apod.

prezentace (.pdf)
pozvánka

videoreportáž
fotogalerie

 


Strana 1 z 12

Fotogalerie