Zdravé město Litoměřice

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Akce 2017

Akce 2017

Do života bez karambolu 14. 6. 2017

Preventivně bezpečnostní akce pro žáky 9. tříd základních škol.

 

Akce se konala v rámci kampaně Národní dny bez úrazů.

 

fotogalerie

 

Prevence rakoviny prsu 8. 6. 2017

Na litoměřickém náměstí proběhla 8. června osvětová a preventivní akce na podporu zdraví, kterou uspořádala organizace Victoria - Liga proti rakovině.

Zájemci si mohli na modelu vyzkoušet samovyšetření prsu.

fotogalerie

 

Procházka po Zemi 3. 6. 2017

Procházka po Zemi letos proběhla v duchu indiánských dovedností, které si mohly děti na stanovištích vyzkoušet a zjistit, jak indiáni souzněli s přírodou. Nechybělo ani tvoření lapačů snů, zdobení totemu a indiánské divadlo. 

V rámci akce byl indiánským během kolem rybníka podpořen Hospic sv. Štěpána.

Procházka po Zemi byla uspořádána s partnery SEVER Litoměřice a Zastupitelstvo mládeže Litoměřice.

Akcí se Litoměřice připojily k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje. 

fotogalerie
reportáž

plakát (.jpg)

 

UŽÍT LITOMĚŘICE - enegetika, doprava, 2. 6. 2017

Litoměřice patří v České republice mezi nejprogresivnější města při využití tzv. chytrých technologií pomáhajících chránit a zkvalitňovat životní prostředí. Za jejich přístup je pochválil ministr životního prostředí Richard Brabec, který navštívil na Mírovém náměstí probíhající akci U-ŽÍT Litoměřice. Při té příležitosti předal starostovi Ladislavu Chlupáčovi rozhodnutí o přidělení dotace na pořízení nových elektromobilů.

Elektromobily značek Tesla nebo Volkswagen či hybridní vozy Toyota mohli vyzkoušet i návštěvníci dnešní akce U-ŽÍT Litoměřice. Soutěžilo se i o elektrokolo a další zajímavé ceny. Zajímavostí akce byla i cykloelektrárna. Lidé si šlapáním do pedálů mohli dobít mobil či vyšlapat čerstvý džus. Prezentovaly se zde významné firmy z oblasti energetiky a automobilového průmyslu, jejichž zástupci představili nejmodernější technologie, vozidla a možnosti, jak šetřit energii a zlepšovat stav životního prostředí. Návštěvníci zkoušeli i elektrokola a viděli funkční ukázky solárních a tepelných čerpadel. Zajímaly je i informace o nakládání se starými elektrospotřebiči. Součástí akce byl také doprovodný kulturní program, v němž vystoupila zpěvačka Lenka Dusilová a místní kapela Nestel Postel.

Město chtělo touto akcí dát jasný signál o svém dalším směřování v oblasti ochrany a zkvalitňování životního prostředí. Dalším cílem akce bylo podpořit soukromý sektor a obyvatele města, aby si sami nové technologie pořizovali, a přispěli tak nejen k čistějšímu ovzduší ve městě a jeho okolí, ale i dlouhodobě snižovali svoji energetickou náročnost. 

 
Akce U-ŽÍT Litoměřice byla spolufinancována Státním fondem životního prostředí ČR v rámci projektu PATH 2030.

plakát UŽÍT 2017 (.jpg)

fotogalerie
reportáž z akce

videopozvánka na akci 

 

Přestaň kouřit s litoměřickou nemocnicí

 31. květen je světový den bez tabáku a litoměřická nemocnice nabízí pomoc v boji proti tomuto zlozvyku.

reportáž

 


Strana 1 z 3

Fotogalerie