Upravit stránku

Pracovníci městského úřadu objeli na kole 1/3 rovníku

Celkem 12 819 kilometrů - to je vzdálenost, kterou letos společnými silami najeli zaměstnanci Městského úřadu v Litoměřicích, jež se zapojili do kampaně "Úředník na kole". Objeli tak pomyslně 5x dokola celou Českou republiku, nebo také třetinu rovníku. Včera se v obřadní síni radnice uskutečnilo slavnostní vyhlášení.

V rámci kampaně zapisují pracovníci úřadu od jara do podzimu kilometry, které najeli na kole, či ušli pěšky, ať už v rámci dopravy do zaměstnání, nebo i ve volném čase. Při vyhlášení jsou pak oceněni poukazy na volné vstupy do bazénu, nebo na nákup v cyklopotřebách či bezobalovém obchodě.  "Cílem celé akce je motivovat zaměstnance  k využijí jiných způsobů dopravy do zaměstnání i ve volném čase, než automobilu,"  uvedla Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice, jež kampaň pořádá.

Letošní čtvrtý ročník se těšil zatím nejvyšší účasti. Zapojilo se 28 zájemců, což je mnohem více, než například loni, kdy se přihlásilo 10 pracovníků. Nejdelší vzdálenost ze všech najela na kole stejně jako loni Monika Čapková s 2 118 kilometry, následovanou Šárkou Pěknou s 2 080 najetými kilometry. Všichni ostatní najeli nebo ušli pěšky pod tisíc kilometrů, a to v rozmezí od 848 do 68 kilometrů.

Zároveň byli přítomní informováni o tom, že Město Litoměřice splnilo podmínky pro udělení Zlatého certifikátu Cyklozaměstnavatel od Nadace Partnerství za dobré podmínky pro podporu cyklistiky na městském úřadě.

Tisková zpráva na webu města