Zdravé město Litoměřice

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Akce 2015

Akce 2015

Turnaj v Jukskei 16. 9. 2015

Akce pod širým nebem zahrady Domova U Trati plná pohybu pro aktivní seniory nejen ze sociálních zařízení.

Akce se konala v rámci kampaně Evropský týden mobility.

 

Mamina cup 16. 9. 2015

Aktivní venkovní cvičení pro maminky i tatínky na rodičovské dovolené.

Akce se konala v rámci kampaně Evropský týden mobility.

 

Cyklopeloton 11. 9. 2015

fotogalerie
videoreportáž

 

Sportovní jarmark 2. ročník 5. 9. 2015

5. září v areálu Základní školy Litoměřice, Havlíčkova, proběhl 2. ročník sportovního jarmarku a burza sportovních potřeb. K vidění byla pestrá nabídka litoměřických sportovních klubů a oddílů. 

fotogalerie
Sportovní jarmark - videoreportáž
Sportovní jarmark - pozvánka (videoreportáž)

 

UŽÍT LITOMĚŘICE - šetrná doprava a energetika 4. 9. 2015

První festival elektromobility v kraji nazvaný U-ŽÍT Litoměřice uspořádalo 4. září Zdravé město Litoměřice společně s partnery. Stovky lidí si v průběhu pátečního odpoledne prohlédly elektromobily světových i domácích značek, elektrokola, solární panely nebo tepelná čerpadla. Lidé se dozvěděli jak ušetřit za teplo i elektřinu a přitom se mohli pobavit díky doprovodnému kulturnímu programu. V něm vystoupila s ekologickou show Ekopela, zpěvák Vladimír Hron či místní kapela Nestel Postel a DMC Revolution.

V rámci akce přijal na radnici místostarosta Karel Krejza zástupce partnerských firem propagujících šetrnou dopravu. Diskutovaly se různé možnosti spolupráce mezi firemní sférou a městem v oblasti šetrné mobility.

Návštěvníci si mohli prohlédnout hybridní BMW supersport i8 a plně elektrický vůz i3. Velký zájem budil také americký elektromobil TESLA, který boří mýty o krátkém dojezdu elektromobilů, neboť na jedno nabití zvládne ujet 400 km. Pro městský provoz se však více hodí malý Volkswagen UP. Zájmu návštěvníků neunikly ani elektromobily od Peugeotu a hybridní vozy od Toyoty. Šetrnou dopravu prezentoval i stánek společnosti ČEZ a RWE Energo.

Zájemci se mohli svézt i užitkovým elektromobilem vyrobeným firmou Balkancar. Jde o prototyp vozu, který pro letošní rok firma zdarma zapůjčila do užívání Technickým službám města, které jej již několik týdnů využívají při úklidu. V závěru odpoledne proběhlo losovaní o zajímavé ceny, kdy se většina přítomných těšila na hlavní cenu – elektrokolo Leader Fox. To mohl získat každý, kdo vyplnil jednoduchou anketu a vyšlapal si fresh nápoj u Nano Energies.

Akci U-ŽÍT Litoměřice pomoho uspořádat kromě partnerských firem (BMW Auto Grál s.r.o. , Gerhard Horejsek s.r.o., Toyota Louwman Motor Praha s.r.o, Hennlich s. r. o., Balkancar CZ s. r. o., RWE Energo, s. r. o., ČEZ a.s., Knauf Insulation s. r. o., Siemens, s. r. o., Helia Pro s. r. o.) také velké množství partnerských organizací.

Akce byla podpořena z projektu READY 21 z Programu švýcarsko – české spolupráce MŽP.

Videoreportáž
fotogalerie
UŽÍT Litoměřice - pozvánka (videoreportáž)

 


Strana 6 z 11

Fotogalerie