Zdravé město  Litoměřice

Zdravé město Akce ZM


Akce ZM


Srdcař Litoměřic je dnes již tradiční oslava podnikatelů i běžných občanů, kteří se rozhodli pomáhat druhým, nad rámec svých povinností. Letos se bude konat již sedmý ročník této slavnostní události. 

Nyní spouštíme nominační výzvu, která potrvá až do 30. 6. 2024!

 

Znáte podnikatele, nebo osoby, které přispívají k rozvoji našeho města? Někoho, kdo podporuje obyvatele nebo neziskové organizace v Litoměřicích nad rámec svých povinností? Neváhejte a nominujte je za jejich nezištnou činnost k ocenění „Srdcař Litoměřic“. Nominovat lze kohokoliv – osoby i organizace, i ty, kteří již byli nominováni v loňském roce. Hlavní je ocenit ty, kteří pomáhají svému okolí!

Pro rok 2024 je možné nominovat opět ve čtyřech kategoriích, kterými jsou: Podnikatel; Sociální věci a zdravotnictví; Sport; Kultura, vzdělávání a volnočasové aktivity dětí.

Nominaci lze podat prostřednictvím webového formuláře na odkazu !!!ZDE!!!

!!! Pravdila Srdcaře Litoměřic pro rok 2024, naleznete Zde !!!

 

S případnými dotazy kontaktujte koordinátora kampaně „Srdcař Litoměřice“ Petra Leníka,

e-mail: petr.lenik@litomerice.cz       

tel.: 734 695 076

Město Litoměřice se účastní po vlastní ose mezinárodní události "Úředník na kole". Jedná se o období, kdy se v rámci úřadů vyhlásí výzva, aby pracovníci jezdili do práce na kole, chodili pěšky, nebo se do zaměstnání dopravovali pomocí jakéhokoliv dopravního prostředku, který je ekologický. Akce se týká jak propagace zdravého životního stylu, tak snižování emisí při dopravě do práce a z práce domů. Celá tato snaha si klade za cíl ukázat, že všemožná ekologická opatření se netýkají pouze občanů, ale i samotných úřadů. 

 

Zájemci o účast na akci se mohou hlásit koordinátorovi Zdravého města Litoměřice Petru Leníkovi, na e-mail: petr.lenik@litomerice.cz, na tel. 734 695 076, nebo osobně v kanceláři č. 207 (Mírové náměstí)

Vyhlášení Úředníka na kole, včetně potřebných informací naleznete ZDE

Tradiční akce s názvem Ukliďme Litoměřice se koná v našem městě v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko. Jedná se o dobrovolnickou aktivitu, jejímž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Termíny úklidů 2024

Hlavní úklidový den je celorepublikově stanovena na sobotu 6. dubna 2024

V Litoměřicích bude úklid probíhat déle a to od 5. 4. 2024 do 21. 4. 2024

Vyzvednout si úklidové pytle a rukavice zdarma můžete po předchozí domluvě již od 1. 4. 2024

Jak to funguje?

  • Pro zjištění, která místa jsou již zarezervována se podívejte na tuto "MAPU". Ověříte si kde je již úklid zajištěn a kde zatím chybí.
  • Každý kdo se v Litoměřicích chce do úklidové akce zapojit musí vyplnit formulář a tím se k úklidu zaregistrovat na tomto odkazu "REGISTRACE". V odkazu je důležité zakreslit do interaktivní mapy místo, v jaké konkrétní lokalitě na území Litoměřic budete uklízet.

Po úspěšné registraci si můžete zažádat o rukavice pro každého účastníka úklidu a pytle na sběr odpadků. Pro předání zmíněných pomůcek kontaktujte jednoho z následujících organizátorů:

Mgr. Petr Leník - tel: 734 695 076, nebo 416 916 447; e-mail: petr.lenik@litomerice.cz

Bc. Markéta Myšková - tel: 734 783 316, nebo 416 916 271; e-mail: marketa.myskova@litomerice.cz

Co s odpadem?

Na svozu napytlovaného odpadu je vždy dobré domluvit se s jednou z výše uvedených kontaktních osob. Vytyčené místo nahlásíme technickým službám, které zajistí odvoz odpadu.

Obecně platí, že pytle je vhodné nechat u odpadkových kontejnerů, nebo případně u silnice poblíž úklidových míst tak, aby odpad nepřekážel bezpečnému provozu na silnicích. V případě zvýšené nutnosti je možné nechat přistavit kontejner na odpad. 

 

A pro uživatele mobilních aplikací nabízíme možnost registrace pomocí QR kódu!


Zpět


© 2024   Zdravé město Litoměřice - všechna práva vyhrazena | CMS: Nepri NET |