Zdravé město  Litoměřice

Aktuality

LITOMĚŘICKÉ POCHODY JSOU TADY!

Petr Leník 12. 4. 2024

Již 45. Litoměřické pochody se odehrají 18. května. Tradičně oblíbenou akci pořádá Klub českých turistů Litoměřice za podpory Zdravého města.

Ukliďme Litoměřice!

Petr Leník 19. 3. 2024

Již 5. 4. 2024 začíná tradičně oblíbená a úspěšná akce Ukliďme Litoměřice. Využijte možnost pomoci s úklidem našeho města a jeho okolí. Možnost zapojit se máte až do 21. 4. 2024, tak se registrujte!

Duševní zdraví prioritou

Petr Leník 26. 2. 2024

Již 5.3.2024 proběhne na městském úřadě kulatý stůl na téma Duševní zdraví!

Odstartovala Školní fóra!

Petr Leník 26. 2. 2024

I letos proběhnou na Litoměřických základních školách Školní fóra. Protože se letos nekoná Mladé fórum (pořádané jednou za dva roky), proběhne vždy pouze část škola.

Dotační titul Zdravého města je zahájen!

Petr Leník 25. 1. 2024

Zdravé město Litoměřice vyhlašuje další ročník dotačního titulu. Pravidla se pro letošek nemění a na pořádání aktivit tak můžete opět dostat příspěvek, který může činit až 80% uznatelných nákladů!

Desatero priorit města Litoměřice 2024

Petr Leník 15. 1. 2024

Slibované hlasování ohledně 10 priorit města Litoměřice je tady! Na Veřejném fóru, konaném 1. 11. 2023 se objevila celá řada nápadů, jak naše město zlepšit. Do finálního hlasování se probojovalo dvanáct z nich a na Vás je teď určit jejich prioritu!

Litoměřice mají za sebou Veřejné fórum

Petr Leník 29. 11. 2023

Veřejná správa a strategický rozvoj, životní prostředí a energetika, sociální oblast a zdravotnictví, výchova, vzdělávání, kultura, sport a volný čas, doprava, podnikání, cestovní ruch a bydlení. Takový byl okruh témat včerejšího Veřejného fóra pořádaného Zdravým městem Litoměřice, na kterém mohli občané definovat pro ně nejdůležitější priority města Litoměřice.  

Už jste využili akci Dny Zdraví?

Petr Leník 10. 10. 2023

Od začátku října probíhá akce DNY ZDRAVÍ, kdy mají občané možnost využít volné, nebo zvýhodněné vstupy na akce, které mají zdraví prospěšný charakter.

1.11.2023 od 17:00 proběhne v kulturním centru v Litoměřicích Veřejné fórum

Petr Leník 9. 10. 2023

Přijďte 1. 11. 2023 od 17:00 do Litoměřického kulturáku na Veřejné fórum. Máte jedinečnou možnost potkat se s politiky a vedením města, nad společnou úvahou o budoucnosti města. Hledáme deset priorit, které občané vyberou jako podněty pro vedení města. Setkání bude zahájeno představením strategického plánu města a ukončeno přednáškou společnosti Energie Holding na téma energetiky v ČR i Litoměřicích.

Sběr námětů do participativního rozpočtu Tvoříme Litoměřice je zahájen!

Petr Leník 22. 9. 2023

22. 9. 2023 byl zahájen sběr námětů do již sedmého ročníku participativního rozpočtu. Pokud tedy víte, jak zlepšit naše město, nebo jestli víte o něčem, co zde chybí, neváhejte a přihlaste nám svůj nápad! Sběr námětů probíhá pomocí formuláře, který naleznete v tomto článku.

Projekt sdílených kol v Klášterci nad Ohří

Petr Leník 10. 7. 2023

V Klášterci nad Ohří funguje projekt sdílených kol, který uvítala široká veřejnost s nadšením. Zástupci města Litoměřice se proto vypravili do Klášterce, kvůli sdílení zkušeností s tímto projektem. Díky vzájemně prohlubovaným vztahům obou měst si můžeme vyměňovat pozitivní i negativní zkušenosti v řadě oblastí a tím se lépe učit a rozvíjet. Samotný projekt sdílených kol by se navíc do budoucna mohl stát zajímavým tématem pro Litoměřice....více informací

24 hodin v běhu začíná už tuto sobotu!

Petr Leník 22. 6. 2023

Rozběháme Česko letos získalo dotaci z programu Zdravého města Litoměřice a podpořená akce 24 hodin v běhu 2023 startuje již tuto sobotu! Tak neváhejte a zapojte se do jedinečné sportovní akce, která Vám přinese víc, než jen sportovní požitek!

Přijďte se podívat na obřad k letnímu slunovratu na Bílé stráně

Petr Leník 6. 6. 2023

Zdravé město Litoměřice zve na obřad letního slunovratu, který se uskuteční 17. 6. 2023 od 17:00. Sraz je u Gotického dvojčete a akce se zahájí společnou procházkou na Bílé stráně. Nutné je se předem zaregistrovat, dát o sobě organizátorům vědět a připravit si vhodné oblečení.

Nominujte svého Srdcaře!

Petr Leník 5. 6. 2023

Znáte podnikatele, nebo osoby, které přispívají k rozvoji našeho města? Někoho, kdo podporuje obyvatele nebo neziskové organizace v Litoměřicích nad rámec svých povinností? Neváhejte a nominujte je za jejich nezištnou činnost k ocenění „Srdcař Litoměřic“. Nominovat lze kohokoliv – osoby i organizace, i ty, kteří již byli nominováni v loňském roce. Hlavní je ocenit ty, kteří pomáhají svému okolí!

Kinoklub Ostrov a Zdravé město zvou na akci Pospolitý ostrov - naše radost

Petr Leník 18. 5. 2023

Akce s názvem Pospolitý ostrov – naše radost se uskuteční 27. 5. 2023 na Střeleckém ostrově u letního kina v Litoměřicích. Událost je podpořena z dotačního programu Zdravého města Litoměřice. Jedná se již o jedenáctou akci tohoto typu, kterou kinoklub pořádá.

Zdravé město podporuje tradiční Litoměřický Běh pro Hospic!

Petr Leník 16. 5. 2023

Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích pořádá svůj tradiční a velice oblíbený Běh pro Hospic. Od 1. do 19. května 2023 je možné se registrovat na virtuální část běhu, který se následně může realizovat kdykoliv a jakkoliv. 20. května se poté od 10:00 uskuteční běh samotný.

Roudnice nad Labem zahájila první školní fórum

Petr Leník 15. 5. 2023

V Roudnici nad Labem proběhlo první školní fórum na ZŠ a MŠ Roudnice n. L., Školní 1803. Tato událost se konala jak za přispění školy, tak i Místní akční skupiny Podřipsko a města Roudnice nad Labem. Za Národní sít Zdravých měst pracoval s dětmi Petr Hermann a zástupci Zdravého města Litoměřice nemohli chybět.

Litoměřické pochody zavedou turisty na vrcholy středohoří i do vinic

Petr Leník 10. 5. 2023

Na rozhlednu Varhošť, vrchy Hradiště, Plešivec, Kalvárie a Radobýl nebo na Mostnou horu. Nejen na tato místa zavede účastníky 44. ročník Litoměřických pochodů, který se uskuteční v sobotu 20. května. Akce se koná za podpory Zdravého města Litoměřice.

| Další | Poslední |


© 2024   Zdravé město Litoměřice - všechna práva vyhrazena | CMS: Nepri NET |