Zdravé město  Litoměřice

Aktuality

Sběr námětů do participativního rozpočtu Tvoříme Litoměřice je zahájen!

Petr Leník 22. 9. 2023

22. 9. 2023 byl zahájen sběr námětů do již sedmého ročníku participativního rozpočtu. Pokud tedy víte, jak zlepšit naše město, nebo jestli víte o něčem, co zde chybí, neváhejte a přihlaste nám svůj nápad! Sběr námětů probíhá pomocí formuláře, který naleznete v tomto článku.

Projekt sdílených kol v Klášterci nad Ohří

Petr Leník 10. 7. 2023

V Klášterci nad Ohří funguje projekt sdílených kol, který uvítala široká veřejnost s nadšením. Zástupci města Litoměřice se proto vypravili do Klášterce, kvůli sdílení zkušeností s tímto projektem. Díky vzájemně prohlubovaným vztahům obou měst si můžeme vyměňovat pozitivní i negativní zkušenosti v řadě oblastí a tím se lépe učit a rozvíjet. Samotný projekt sdílených kol by se navíc do budoucna mohl stát zajímavým tématem pro Litoměřice....více informací

24 hodin v běhu začíná už tuto sobotu!

Petr Leník 22. 6. 2023

Rozběháme Česko letos získalo dotaci z programu Zdravého města Litoměřice a podpořená akce 24 hodin v běhu 2023 startuje již tuto sobotu! Tak neváhejte a zapojte se do jedinečné sportovní akce, která Vám přinese víc, než jen sportovní požitek!

Přijďte se podívat na obřad k letnímu slunovratu na Bílé stráně

Petr Leník 6. 6. 2023

Zdravé město Litoměřice zve na obřad letního slunovratu, který se uskuteční 17. 6. 2023 od 17:00. Sraz je u Gotického dvojčete a akce se zahájí společnou procházkou na Bílé stráně. Nutné je se předem zaregistrovat, dát o sobě organizátorům vědět a připravit si vhodné oblečení.

Nominujte svého Srdcaře!

Petr Leník 5. 6. 2023

Znáte podnikatele, nebo osoby, které přispívají k rozvoji našeho města? Někoho, kdo podporuje obyvatele nebo neziskové organizace v Litoměřicích nad rámec svých povinností? Neváhejte a nominujte je za jejich nezištnou činnost k ocenění „Srdcař Litoměřic“. Nominovat lze kohokoliv – osoby i organizace, i ty, kteří již byli nominováni v loňském roce. Hlavní je ocenit ty, kteří pomáhají svému okolí!

Kinoklub Ostrov a Zdravé město zvou na akci Pospolitý ostrov - naše radost

Petr Leník 18. 5. 2023

Akce s názvem Pospolitý ostrov – naše radost se uskuteční 27. 5. 2023 na Střeleckém ostrově u letního kina v Litoměřicích. Událost je podpořena z dotačního programu Zdravého města Litoměřice. Jedná se již o jedenáctou akci tohoto typu, kterou kinoklub pořádá.

Zdravé město podporuje tradiční Litoměřický Běh pro Hospic!

Petr Leník 16. 5. 2023

Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích pořádá svůj tradiční a velice oblíbený Běh pro Hospic. Od 1. do 19. května 2023 je možné se registrovat na virtuální část běhu, který se následně může realizovat kdykoliv a jakkoliv. 20. května se poté od 10:00 uskuteční běh samotný.

Roudnice nad Labem zahájila první školní fórum

Petr Leník 15. 5. 2023

V Roudnici nad Labem proběhlo první školní fórum na ZŠ a MŠ Roudnice n. L., Školní 1803. Tato událost se konala jak za přispění školy, tak i Místní akční skupiny Podřipsko a města Roudnice nad Labem. Za Národní sít Zdravých měst pracoval s dětmi Petr Hermann a zástupci Zdravého města Litoměřice nemohli chybět.

Litoměřické pochody zavedou turisty na vrcholy středohoří i do vinic

Petr Leník 10. 5. 2023

Na rozhlednu Varhošť, vrchy Hradiště, Plešivec, Kalvárie a Radobýl nebo na Mostnou horu. Nejen na tato místa zavede účastníky 44. ročník Litoměřických pochodů, který se uskuteční v sobotu 20. května. Akce se koná za podpory Zdravého města Litoměřice.

TVOŘÍME LITOMĚŘICE 2022

Admin 21. 7. 2022

I letos se můžete zapojit do participativního rozpočtu Tvoříme Litoměřice 2022 a získat pro realizaci svého nápadu až 200 000 Kč. Podejte prostřednictvím žádosti svůj námět na to, jak zlepšit naše město.  Své nápady můžete posílat až do konce srpna, poté budeme náměty konzultovat s příslušnými odbory a o dalším postupu vás budeme informovat. Každý občan může podat jeden návrh. Vítězný projekt bude realizován v roce 2023. 

SRDCAŘ LITOMĚŘIC 2022

Admin 12. 5. 2022

Hlasujte pro ty, kteří nezištně pomáhají občanům a organizacím v Litoměřicích. Srdcaře mohli občané a organizace nominovat až do poloviny prázdnin, kdy se nasbíralo celkem 48 nominací. Anketa je rozdělena do čtyř kategorií a v každé kategorii můžete udělit až dva hlasy. 

Ukliďme Litoměřice 2022

Admin 21. 3. 2022

V sobotu 2. 4. se opět koná akce Ukliďme Česko, a tak jako každý rok se i letos zapojí Litoměřice. Pojďte s námi a pomozte nám uklidit naše město.


© 2023   Zdravé město Litoměřice - všechna práva vyhrazena | CMS: Nepri NET |