Zdravé město  Litoměřice

Zdravé město Aktuality Jsme opět Šampionem Národní sítě Zdravých měst!


Jsme opět Šampionem Národní sítě Zdravých měst!

Město Litoměřice opět obhájilo titul šampiona v Lize Národní sítě Zdravých měst. Šampiony jsme již od roku 2007 a ani letos o své ocenění nepřicházíme.

Slavnostní předávání ocenění proběhlo na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde jej přebral politik Zdravého města Litoměřice Josef Douša.

Záštitu nad akcí převzala 1. místopředsedkyně poslanecké sněmovny Věra Kovářová, aktu se dále zúčastnili náměstek ministra vnitra David Sláma či ředitel Národní sítě Zdravých měst ČR Petr Švec.

„Ocenění je udělováno za soubor opatření směrem k občanům, zejména pak za příkladnou participaci neboli zapojování obyvatel města do jeho rozvoje. Je to ocenění, které patří celému městu a dokládá, že pro posilování občanské společnosti, udržitelný rozvoj a participaci občanů děláme mnoho,“ uvedl Josef Douša.

Skupina šampionů je nejvyšší příčkou Ligy Zdravých měst, která navazuje na pokročilé, začátečníky a pozorovatele. Tato skupina vyžaduje soubor aktivit, které se týkají aktivní práce s veřejností, systémovým plánování k udržitelnému rozvoji a zdraví, prezentaci ukázkových aktivit apod. Liga je motivačním systémem, postup a realizované aktivity sleduje sama asociace Národní sítě Zdravých měst ČR.

Mezi oceněnými za rok 2023 byla i města, která titul získala poprvé. Jsou jimi Dačice, Jilemnice a Týnec nad Sázavou. Mezi těmi, kteří nejvyšší pozice podobně jako Litoměřice obhajují opakovaně byl Kraj Vysočina, statutární města Brno a Jihlava, dále Chrudim, Kopřivnice, Rožnov pod Radhoštěm, Velké Meziříčí, městské části Praha 10 a Praha 12 a obec Bory.

 

 

          


Datum: 14.11.2023


Zpět


© 2024   Zdravé město Litoměřice - všechna práva vyhrazena | CMS: Nepri NET |