Zdravé město  Litoměřice

Zdravé město Aktuality Litoměřické pochody zavedou turisty na vrcholy středohoří i do vinic


Litoměřické pochody zavedou turisty na vrcholy středohoří i do vinic

Na rozhlednu Varhošť, vrchy Hradiště, Plešivec, Kalvárie a Radobýl nebo na Mostnou horu. Nejen na tato místa zavede účastníky 44. ročník Litoměřických pochodů, který se uskuteční v sobotu 20. května. Akce se koná za podpory Zdravého města Litoměřice.

Jak informovali pořadatelé z Klubu českých turistů Litoměřice, jednotlivé trasy s různou náročností jsou připraveny pro širokou veřejnost. Nejkratší, osmikilometrová trasa je zaměřená i na aktivity pro děti, ostatní trasy měří 12, 20 nebo 32 kilometrů.

Výběr tras zavede účastníky od nejbližšího okolí města až na vzdálenější místa, například k rozhledně na Varhošti, která v letošním roce oslaví 50 let od svého otevření v současné podobě. Toto výročí si KČT Litoměřice v září připomene samostatnou turistickou akcí. 

Trasy kromě vrcholů Českého středohoří povedou také okolo žernoseckých vinic, po cyklostezce podél Labe nebo do Parku inspirace. Podle toho, jakou trasu si účastníci podle své zdatnosti zvolí. V cíli každý obdrží pamětní list a turistickou známku a bude mít možnost zakoupit si pochodové suvenýry. Při registraci je startovné dobrovolné.

Start i cíl všech čtyř tras bude na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Podrobné informace o jednotlivých trasách jsou uvedeny na přiloženém plakátu akce nebo na webových stránkách KTČ Litoměřice https://turistika-lt.webnode.cz/

 


Datum: 10.5.2023


Zpět


© 2023   Zdravé město Litoměřice - všechna práva vyhrazena | CMS: Nepri NET |