Upravit stránku

Město Litoměřice hledá „Srdcaře“ roku 2020

Nominujte toho svého!

Již třetí ročník ankety „Srdcař Litoměřic“ vyhlašuje v letošním roce město Litoměřice. Obrací na své obyvatele s výzvou k nominaci podnikatelů či firem, jež přispívají k rozvoji města a podporují obyvatele či neziskové organizace z Litoměřic.

„Rádi bychom vyzdvihli nezištné úsilí těch, kteří jsou v našem městě společensky zodpovědní a mají zájem na jeho dalším rozvoji. Není to samozřejmé a velmi si takového přístupu vážíme,“ připomněl myšlenku celé iniciativy platnou i pro letošní rok starosta Ladislav Chlupáč.

Proto, znáte-li někoho ve svém okolí, kdo by si ocenění za své nezištné aktivity v Litoměřicích zasloužil, neváhejte a zašlete nominaci prostřednictvím nominačního formuláře nejpozději do 30. června. Kdokoliv může nominovat jak fyzické, tak právnické osoby (tedy ty, jež mají IČO) z celého Litoměřicka, které pomáhají jednotlivcům či neziskovým organizacím ve městě Litoměřice. „Podělte se o příběhy pomoci a podpory a navrhněte na ocenění ty, kteří v uplynulém roce nezištně podpořili obyvatele či neziskové organizace v našem městě,“ vyzývá koordinátorka ocenění Irena Vodičková a doplňuje, že město pravidelně každoročně oceňuje také dobrovolníky z řad nepodnikajících spoluobčanů, kteří se věnují pomoci potřebným ve svém okolí.

V minulém ročníku bylo oceněno celkem 13 nominovaných. Nejvyšší počet hlasů získali Vratislav a Lucie Baudlerovi z Nadačního fondu BigMat CZ za realizaci projektu „Plošina pro Aničku“, kteří se ujali patronství po Janě Plíhalové z kavárny Káva s párou. Ta jej převzala od zakládající patronky Diany Cepníkové, majitelky jazykové školy RESTON.

Hlasování v anketě „Srdcař Litoměřic“ bude probíhat v září a říjnu, slavnostní večer s vyhlášením výsledků je pak naplánován na 11. listopadu. Výrobu skleněné ceny pro anketu „Srdcař Litoměřic“ opětovně přislíbil český sklářský mistr Jan Huňát.