Zdravé město  Litoměřice

Zdravé město Aktuality Roudnice nad Labem zahájila první školní fórum


Roudnice nad Labem zahájila první školní fórum

V Roudnici nad Labem proběhlo 12. 5. 2023 první školní fórum na ZŠ a MŠ Roudnice n. L., Školní 1803. Tato událost se konala jak za přispění školy, tak i Místní akční skupiny Podřipsko a města Roudnice nad Labem. Za Národní sít Zdravých měst pracoval s dětmi Petr.  Hermann a zástupci Zdravého města Litoměřice nemohli chybět.

Školní fórum je příležitost, kdy se mohou potkat studenti spolu s kantory a zástupci města. Akce je koncipována na dvě poloviny, kdy se v první části řeší situace na škole. To znamená, že si děti po rozdělení do menších pracovních kolektivů prodiskutují, co se jim na škole líbí a co by naopak chtěli zlepšit. V Roudnici se tato část vydařila, protože děti se aktivně zapojily a přišly s řadou skvělých podnětů.

   

Po prodiskutování témat se jednotlivé body prezentovaly a studenti mohli určit své priority. Z těch se staly podněty pro vedení školy a studenti mohli ke každému z nich získat vyjádření hned. Tyto body mají být základem pro další školní fórum, které začne vyhodnocením toho, jak dopadly body z prvního školního fóra. Celá akce si klade za cíl zlepšovat školní prostředí a prohloubit vztah studentů ke škole. Cílem je ale také ukázat dětem, že při konstruktivní a slušné diskusi je možné prosadit své nápady. Z celé akce vznikne školní anketa, které se poté zúčastní širší část školy.

                 

Druhá část školního fóra byla zaměřena na město. Žáci mohli opět přicházet s nápady co se jim na městě líbí a co by naopak chtěli zlepšit. Po hlasování, které z nápadů určit za priority si podněty přebralo město Roudnice nad Labem a žáci opět dostali vyjádření k jednotlivým bodům. K velkému potěšení se opět nejedná o podněty, které by skončili někde „v šuplíku“, ale k těmto bodům bude skládat město účty na začátku příštího školního fóra.

                   

Školní fórum je skvělý nástroj k prezentaci toho, jak se má člověk pohybovat v občanské společnosti a zároveň jak prohlubovat vztah k místu kde žije a pomocí aktivních nástrojů jej také zlepšovat.

Za Zdravé město Litoměřice děkujeme za skvělou práci všem zúčastněným a za pozvání na takto skvěle zorganizovanou událost! Jen tak dál!


Datum: 15.5.2023


Zpět


© 2023   Zdravé město Litoměřice - všechna práva vyhrazena | CMS: Nepri NET |