Zdravé město  Litoměřice

Zdravé město Akce ZM Ukliďme Litoměřice 250


Ukliďme Litoměřice 250


Tradiční akce s názvem Ukliďme Litoměřice se koná v našem městě v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko. Jedná se o dobrovolnickou aktivitu, jejímž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Termíny úklidů 2024

Hlavní úklidový den je celorepublikově stanovena na sobotu 6. dubna 2024

V Litoměřicích bude úklid probíhat déle a to od 5. 4. 2024 do 21. 4. 2024

Vyzvednout si úklidové pytle a rukavice zdarma můžete po předchozí domluvě již od 1. 4. 2024

Jak to funguje?

  • Pro zjištění, která místa jsou již zarezervována se podívejte na tuto "MAPU". Ověříte si kde je již úklid zajištěn a kde zatím chybí.
  • Každý kdo se v Litoměřicích chce do úklidové akce zapojit musí vyplnit formulář a tím se k úklidu zaregistrovat na tomto odkazu "REGISTRACE". V odkazu je důležité zakreslit do interaktivní mapy místo, v jaké konkrétní lokalitě na území Litoměřic budete uklízet.

Po úspěšné registraci si můžete zažádat o rukavice pro každého účastníka úklidu a pytle na sběr odpadků. Pro předání zmíněných pomůcek kontaktujte jednoho z následujících organizátorů:

Mgr. Petr Leník - tel: 734 695 076, nebo 416 916 447; e-mail: petr.lenik@litomerice.cz

Bc. Markéta Myšková - tel: 734 783 316, nebo 416 916 271; e-mail: marketa.myskova@litomerice.cz

Co s odpadem?

Na svozu napytlovaného odpadu je vždy dobré domluvit se s jednou z výše uvedených kontaktních osob. Vytyčené místo nahlásíme technickým službám, které zajistí odvoz odpadu.

Obecně platí, že pytle je vhodné nechat u odpadkových kontejnerů, nebo případně u silnice poblíž úklidových míst tak, aby odpad nepřekážel bezpečnému provozu na silnicích. V případě zvýšené nutnosti je možné nechat přistavit kontejner na odpad. 

 

A pro uživatele mobilních aplikací nabízíme možnost registrace pomocí QR kódu!


Zpět


© 2024   Zdravé město Litoměřice - všechna práva vyhrazena | CMS: Nepri NET |